Dvogodišnji sveučilišni diplomski studij Kazališna režija i radiofonija ustanovljen je 2005. godine i zamišljen je kao šire i detaljnije upoznavanje s kazališnim, prije svega redateljskim postupcima. Student stječe dodatna znanja o profesionalnom, stručnom i umjetničkom radu u kazalištu, a svoja znanja i vještine provjerava kroz napredniji i složeniji redateljski praktični rad. Studij služi i kao usmjeravanje studenta kroz širinu ponuđenih mogućnostima u različitim poljima redateljske djelatnosti. Posebna je specifičnost ovog studija mogućnost studenta da sami kreiraju dio svog obrazovanja, i to u onoj najzanimljivijoj, praktičnoj umjetničkoj komponenti: naime, tijekom studija student radi tri umjetničko-nastavne produkcije i za svaku od njih ima mogućnost odabira predloška i mentora, a prateća teorijska nastava se potom formira i organizira prema ovom studentovom izboru. Odabir predloška uključuje i mogućnost rada na djelu iz područja glazbenog teatra. Također, snažna je težnja da se svi radovi, a posebno diplomska predstava postave i izvedu u nekoj od profesionalnih kazališnih kuća kako bi studenti svoje prve radove prikazali široj zainteresiranoj kulturnoj javnosti. U usporedbi sa prijediplomskom razinom, ovaj studij je usmjereniji na složenije praktične radove i formiranje autorskih poetika, što je vidljivo i u radiofonijskoj komponenti u okviru koje studenti rade jednu vježbu i jednu cjelovitu radio-dramu. Tijekom studija studenti imaju mogućnost asistiranja u profesionalnim kazalištima i sudjelovanja u stručnim praksama, od kojih se posebno ističe rad na velikom zajedničkom opernom projektu triju umjetničkih akademija.
U radu na svojim ispitnim predstavama studente se potiče na što veću integriranost sa studentima i studijima neophodnima za nastanak kazališne predstave: studentima glume, dramaturgije, oblikovanja svjetla, oblikovanja zvuka, produkcije, plesa, scenografije i kostimografije, a na ovaj način, u međusobnom umjetničkom prepoznavanju, studenti kazališne režije formiraju i svoje autorske timove s kojima započinju svoj profesionalni put nakon studija. Studij je redovito upisuju i studenti koji su završili prijediplomsku razinu na nekom od srodnih umjetničkih studija, ali i studija iz područja društvenih i humanističkih znanosti. Za takve studente predviđena je i mogućnost upisa razlikovne godine. Tijekom studija za studente se organiziraju brojne radionice gostujućih predavača i umjetnika, a umjetnički radovi studenata prijavljuju se na studentske kazališne festivale u inozemstvu, pa njihove autorske poetike postaju vidljive i izvan Republike Hrvatske.
Od kazališnih umjetnika koji su završili studij svakako treba istaknuti kasnije profesore Georgija Para, Božidara Violića, Joška Juvančića, Tomislava Durbešića i Marina Carića, trenutne nastavnike Krešimira Dolenčića, Ozrena Prohića, Doru Ruždjak Podolski i Velibora Jelčića te danas srednju generaciju umjetnica i umjetnika, poput Olivera Frljića, Saše Božića, Anice Tomić i Ivana Plazibata. Najmlađa generacija alumna također postaje nastavni kadar studija, riječ je o propulzivnim mladim umjetnicama i umjetnicima poput Marine Pejnović, Lee Anastazije Fleger, Hrvoja Korbara i Ivana Planinića.
Uz nastavnice i nastavnike sa prijediplomske razine studija, u izvođenju studijskog programa diplomske razine sudjeluju i nastavnice i nastavnici sa Odsjeka glume, i to ukoliko ih studenti izaberu za mentorice i mentore svojih ispitnih predstava. Ovakva otvorenost svjedoči o želji za dinamičnošću i širini različitih pristupa umjetničkoj nastavi i umjetničkom obrazovanju.
Po završetku diplomskog studija magistri kazališne režije i radiofonije osposobljeni su za samostalan rad u svim područjima scenskog izričaja: od režija predstava u institucionalnim kazalištima i izvaninstitucionalnim projektima, preko režija koncerata i evenata, sinkronizacija i radio-drama do aktivnog sudjelovanja u organizacijskim aspektima različitih kazališnih institucija. Uz stečeno teorijsko znanje, magistri kazališne režije i radiofonije sposobni su uključiti se u javni umjetnički život zajednice.